Mobilne zarządzanie w branży obróbki metali

Aplikacja online – jak wspiera zarządzanie produkcją w przedsiębiorstwie?

Skuteczne oprogramowanie dla przemysłu

Nowoczesne oprogramowania dla branży obróbki metali, z których korzystają przedsiębiorstwa, mają głównie za zadanie – pomoc w organizacji pracy. Wsparcie to opiera się na uporządkowaniu, a przez to przyspieszeniu pracy na produkcji. Mając do czynienia z tego typu oprogramowaniem, natknąłeś się na męczący i czasochłonny przymus uczenia się obsługi programu? Nie masz wrażenia, że czas poświęcony na oswojenie się z programem mogłeś spożytkować bardziej efektownie?

Nasze doświadczenie podpowiada, że użytkownicy korzystający z “pomocnych” programów wspierających produkcję firmy, czują się jakby za każdym razem poznawali je od nowa.
Jeżeli którakolwiek ze wspomnianych rzeczy brzmi znajomo, to znak, że warto pomyśleć o rozwiązaniu usprawniającym proces produkcji. Warto korzystać z nowoczesnych aplikacji, które odejmują obowiązków.

Prostota – cecha dobrego oprogramowania

Oprócz tego, że oprogramowanie zainstalowane w Twojej firmie wspomaga produkcję, powinno również być proste w obsłudze. Program, który ma wspierać, nie może utrudniać pracy zbędnymi opcjami i dodatkowymi okienkami do wypełniania. Opcje programu do zarządzania produkcją powinny być przemyślane i dostosowane do specyfiki działalności firmy.

Po czym poznać, że aplikacja jest dobra?

  • szybkie wdrożenie oprogramowania,
  • szybka nauka narzędzi,
  • program jest intuicyjny i poręczne,
  • przynosi oczekiwany efekt,
  • posiada tylko potrzebne do danej produkcji opcje,
  • z programu można korzystać na urządzeniach mobilnych.

Aby skorzystać ze swojego programu, sprawdzić aktualny stan prac, wydzielić nowe obowiązki – musisz wracać do biura i włączać komputer? Znacznie szybciej mógłbyś wykonać te czynności, gdyby oprogramowanie było również dostępne w Twoim tablecie. Przecież nie chodzisz po hali produkcyjnej czy magazynach z laptopem pod pachą.

Wspiera, a nie utrudnia

Na pewno w Twojej firmie Ty i jak i Twoi koledzy musicie wykonywać pewnie obowiązki, o których z chęcią byście zapomnieli. Czynność mało przyjemna ale konieczna jest an przykład wypełnianie ewidencji czasu pracy. Podejrzewamy, że nie lubicie zawracać sobie tym obowiązkiem głowy i przechodzicie od razu do konkretnej pracy.

A co gdyby Wasze nowoczesne oprogramowanie dopilnowywało, abyście nie zapomnieli o tym obowiązku? Na bieżąco poinformuje Was o błędach i brakach oraz podpowie jak je naprawić.
Takie oprogramowanie w pełni zasługiwałoby na miano wspierającego.

Potrzebne informacje w jednym miejscu

Wyobraź sobie sytuację, że wymaga się od Ciebie podjęcia szybkiej decyzji czym zespół ma się zająć. Nie musisz się denerwować, szukać w pamięci planów, przypominać sobie terminów zobowiązań – wszystko masz pod ręką. Kilkoma ruchami ręki wiesz już jaki jest plan pracy na najbliższe dni. W razie potrzeby otwierasz pliki z rysunkiem, założeniami czy wymiarami.

Dobre planowanie produkcji

Wygoda posiadania wszystkich informacji dotyczących produkcji pod ręką jest nieoceniona. Jeżeli na Tobie spoczywa obowiązek koordynowania pracy na pewno doceniasz do nich szybki dostęp. Potrzebujesz zawsze aktualnego stanu rzeczy, aby rzetelnie podejmować decyzje i planować pracę innych. Nowoczesne oprogramowanie podpowie kiedy zbliża się termin odbioru zamówienia przez klienta. Widzisz, jakie prace powinny być priorytetowe, a które można rozpocząć w późniejszym terminie. Ułatwia utrzymanie porządku i dobre rozplanowanie działań.

Jeżeli czujesz, że pewne aspekty Twojej codziennej pracy mogą być ulepszone – potrzebujesz lepszego oprogramowania.
Zastanów się jakie funkcjonalności są Ci potrzebne, aby praca stała się efektywniejsza. Oceń czy program z którego korzystasz obecnie jest zrozumiały i wygodny. Znając swoje potrzeby i wiedząc jaki chcemy osiągnąć cel, możemy łatwo określić wymaganie jakie stawiamy oprogramowaniom.

 

Zostaw komentarz

Twój e-mail nie będzie publikowany